Alfred Arnelin skriver A-lags kontrakt

"Alfred är redan en etablerad A-lags spelare och han har nu skrivit på ett A-lagskontrakt med OV. Han är ung och fortsatt formbar och Toni ser stora möjligheter för "Affe" att etablera sig i det övre skiktet bland H6 i Handbollsligan." säger Dennis Pettersson i sportgrupp Herr om Affe.
Alfred själv säger såhär om sitt ny signade A-lags kontrakt: "Det känns otroligt kul att skrivs A-lags kontrakt i min moderklubb. Det har varit en spännande resa och jag är tacksam över chanserna jag har fått med A-laget.
Jag väljer OV Helsingborg eftersom jag känner att jag har bäst förutsättningar för att utvecklas här kommande säsong. OV är en fantastisk klubb som har hjälpt mig otroligt mycket på min resa hittills."
Vi ser fram emot att se Affe i den gröna tröjan även nästa säsong! 💚